Gdzie sprzedaż złom złota?

Home  >>  Bez kategorii  >>  Gdzie sprzedaż złom złota?

Gdzie sprzedaż złom złota?

11
Sty,2019

off

 

Złoto inwestycyjne to jeden ze sposobów, żeby zarobić na złocie. Jednak wiele osób ma np. nieużywaną biżuterię z tego kruszcu. W takim przypadku w skupie złomu złota można zarobić trochę pieniędzy na sprzedaży starej biżuterii. Oczywiście jest to nieporównywalnie mniej niż kupując złoto inwestycyjne z https://www.mennicaskarbowa.pl/pol_m_Zloto_Zlote-sztabki-150.html . Jednocześnie trzeba pamiętać, że cena złomu złota jest generalnie niższa, a większość osób nigdy nie kupowała złota z myślą o inwestycji.

 

Cena złomu złota – jak zarobić najwięcej?

 

Cena uzyskana w skupie złomu złota nie będzie satysfakcjonująca. Może się okazać, że biżuteria, na którą wydało się kilka tysięcy jest warta maksymalnie kilkaset złotych. Jeżeli chce się zarobić więcej, to tak naprawdę:

 

  • Najlepiej jest sprzedawać biżuterię jako biżuterię np. na OLX, lub allegro. Warto pamiętać, że na cenę biżuterii wpływa przede wszystkim jej wygląd, a nie zawartość kruszcu.
  • Posiadając tylko pozłacane przedmioty można je sprzedać tylko na takich portalach, nie przyjmą ich w skupie złomu złota.

 

Kupując biżuterię nie płaci się za samo złoto, a tak naprawdę za wygląd. Dlatego cena złomu złota potrafi być tak niska. Dzisiaj można znaleźć biżuterie o próbie 333. Natomiast złoto inwestycyjne posiada często próbę 999,9. Duża różnica przekłada się na cenę. Mam tutaj na myśli przede wszystkim cenę przy próbie sprzedaży, ponieważ przy zakupie biżuteria może być znacznie droższa od złota inwestycyjnego. Wiele zależy tak naprawdę od miejsca gdzie dokonuje się zakupu.

 

 

Comments are closed.