Podążając za Versace

Home  >>  Moda  >>  Podążając za Versace

Podążając za Versace

19
Wrz,2014

1

Tak jak i w innych częściach kobiecej garderoby, tak i w przypadku obuwia widzimy naprawdę bardzo silny trend nawiązujący do klasyki lat 60. Jednak oprócz tego projektanci zaskakują nas zupełnie nowymi fasonami, o których nawet byśmy nie pomyślały. Na jakie inspiracje modowe powinnyśmy zwrócić uwagę?

  • Podążając za Versace wpływy mody lat 60 widoczne są chociażby w tej kolekcji. Widzimy bardzo wiele modeli kozaków sięgających przed i za kolano. Wszystkie je łączy klasyczna elegancja, ale często zaskakuje sam pomysł, jak chociażby w przypadku zamszowych kozaków na szpilce z odkrytą piętą. W kolekcji znajdziemy więc zupełnie klasyczne fasony, ale także i zwariowane pomysły jak na nowo ożywić modę z tamtych lat. Do łask powracają nawet wielokrotnie wyszydzane białe kozaczki, które nagle nabierają splendoru i wychodzą na salony.

  • Nieśmiertlene botkina codzień może nam bardziej odpowiadać sportowa elegancja, a dbając o własną wygodę zechcemy wybrać tak uwielbiane przez kobiety- botki. I tutaj widzimy całkiem nowe inspiracje- w bieżących kolekcjach znajdziemy botki na traperowym obcasie w zaskakujących połączeniach kolorystycznych, a także zupełnie zaskakujące wzory klasycznych botków na obcasie. Jako, że w sezonie mają królować mocne kolory w stylu pop- artu, a także krata i wzory geometryczne, możemy doszukiwać się odzwierciedlenia tych trendów również we wzornictwie samego obuwia. Nie powinny więc nas zadziwić żółte lakierki okraszone czarnymi grochami na obcasie czy też pikowane kalosze trochę przypominające puchowe kurtki zimowe. Jeśli lubimy oryginalne wzornictwo, na pewno nie będziemy musiały zbyt długo szukać.

  • A jeśli szpilki to tylko z rajstopami i skarpetami- projektanci w tym sezonie rekomendują kolorowe rajsopy i skarpety, które dodadzą uroku klasycznych modelom szpilek. Buty wiązane są na milion różnych sposobów- od sznureczków, przez klamerki i zamki błyskawicze po drobne łańcuszki. Z samego założenia szpilki są obuwiem eleganckim i wieczorowym- tutaj można trochę polemizować z tym stereotypem. Jesień zostaje przedstawiona jako pora roku pełna szaleństwa- możemy więc sobie pozwolić także na szpilki w połączeniu z wzorzystymi skarpetami.

  • Po męsku- modne są także buty stylizowane na klasyczne buty męskie, wydane jednak w wielu awangardowych, mocnych kolorach. Mogą to być także mokasyny, jeśli tylko taki styl nam odpowiada. Tak naprawdę im bardziej zaskakujące i niecodzienne- tym lepiej. Tego typu buty można spokojnie łączyć z typowo kobiecymi strojami, których nie brakuje w bieżących kolekcjach.

  • I na dodatek też odrobina szaleństwa– na wybiegach zaprezentowano także wiele innych, całkowicie szalonych modeli butów, które ciężko ująć w jakiekolwiek kategorie. Generalnie im dziwniej- tym bardziej interesująco. Hitem są niekonwencjonalne podeszwy w butach sportowych, czy też zaskakujące kształty obcasów w botkach czy też kozakach. Oglądając te kolekcje można mieć wrażenie, że dzisiaj w modzie wszystko jest dozwolone!

One Comment so far:

  1. Ola Pałka pisze:

    Uwielbiam wszystko od Versace – szczególnie torebki i okulary – są nieśmiertelni